Festiwal Smaku
533 993 337
[email protected]

Praktyki studenckie sposobem na zaistnienie

Mając na uwadze obecną sytuację na rynku pracy każdy student, który poważnie myśli o swojej karierze zawodowej powinien mieć w swoim Curriculum Vitae wypełnioną rubrykę dotyczącą doświadczenia zawodowego. Takie doświadczenie może zdobyć w ramach praktyk studenckich, na które wiele firm, zarówno mniejszych jak i korporacji, chętnie przyjmuje studentów. 

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE STUDENCIE! 

      Praktyki mogą stać się dla niektórych przepustką do kariery zawodowej, a dla innych cennym doświadczeniem, które pomoże odpowiednio pokierować ich karierą naukową. 
Na praktyki do renomowanej firmy można się załapać na podstawie konkursu przeprowadzanego przez osoby rekrutujące. Sprawdzane są wtedy umiejętności i wiedza z danej branży. Wielu pracodawców zachęca studentów do zaprezentowania ciekawych pomysłów w zakresie tematów, z jakimi mogą się zetknąć podczas pracy. Zwycięzcy takiego konkursu mogą liczyć nawet na zatrudnienie w danej firmie, czy też wynagrodzenie. Firmy organizują praktyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W przeciwieństwie do praktyk obowiązkowych, których tematyka i czas trwania są narzucane przez uczelnię, praktyki dodatkowe dają szansę na zdobycie doświadczenia w dziedzinie, jaką się interesujemy – sami decydujemy w jakiej branży chcielibyśmy odbywać praktyki. 

KORZYŚCI DLA STUDENTA 

     Można wymienić wiele pozytywnych aspektów udziału w praktykach studenckich. Praktyka to po pierwsze konfrontacja wiedzy zdobytej podczas edukacji z rzeczywistością biznesową. Podczas praktyk studenci biorą udział w realizacji ciekawych projektów, często mają możliwość uczestnictwa w realizacji zadań na różnych etapach pracy jako pełnoprawni pracownicy. Firmy pozwalają praktykantom na dużą swobodę w działaniu, aby mogli jak najlepiej doświadczyć środowiska pracy. Zdobywają wówczas nie tylko doświadczenie zawodowe, o które będą mogli wzbogacić swoje Curriculum Vitae, ale przede wszystkim zdobywają praktyczną wiedzę w zakresie interesującej ich tematyki. Takie praktyki pozwalają też na zapoznanie się ze strukturami firmy, jej kulturą organizacyjną. Jest to także okazja do zapoznania się z pracą na różnych stanowiskach pracy i zastanowieniu się, która ścieżka zawodowa będzie najkorzystniejsza. 

KORZYŚCI DLA FIRMY 

      A jakie korzyści ma organizacja praktyk studenckich dla pracodawcy? Przede wszystkim pozwoli na znalezienie „perełek” wśród osób wchodzących dopiero na rynek pracy, poza tym daje możliwość sprawdzenia kompetencji takiej osoby przed ewentualnym zatrudnieniem.

 

>>> Zrób praktyki z Unlimited Group Polska

Partnerzy

Regulamin | Polityka prywatności | Copyright 2024 by Unlimited. Design & developement CreActive Team