Festiwal Smaku
533 993 337
[email protected]

Szkolenia zamknięte dla firm - jak zorganizować dobre szkolenie

Jak wskazują badania GUS częściej niż co piąta osoba (3829 tys.; 18,6%) w wieku 25-64 lat dokształcała się na kursach i szkoleniach.

Procenty badań świadczą o tym, że coraz więcej osób korzysta z pozaformalnych form nauczania. Można przypuszczać, że potrzeba ta to swoista reakcja na zmiany wynikające z dynamicznego rozwoju świata.

Podczas szkoleń dedykowanych dla firm, zamkniętych bardzo ważna jest merytoryka, osoba prowadząca oraz umiejętność dostosowania poziomu przekazywanej treści do oczekiwań uczestników. Tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wie o tym każdy, kto chce wysłać swoich pracowników na szkolenie, które ma przynieść konkretne rezultaty. Konkretnym rezultatem jest nabycie lub podwyższenie konkretnych kompetencji.

Jednak nawet najlepsze szkolenie zamknięte i świetnie przygotowany warsztat nie przyniesie oczekiwanej satysfakcji gdy uczestnicy nie będą mogli się skoncentrować na treści szkolenia.

Aby szkolenie dedykowane dla firmy było w 100% udane zarówno szkoleniowiec jak i organizator szkolenia powinni wspiąć się na szczyty swoich możliwości i dążyć do jakościowej równowagi w tych dwóch istotnych aspektach szkolenia.

Przede wszystkim trener, prowadzący, szkoleniowiec czy tez ktokolwiek to będzie prowadził warsztat, zajęcia lub wykład powinien dokonać dobrego wyboru co do organizatora szkolenia.

Często firmy w których wynajmuje się sale szkoleniowe oferują takie usługi. Nie jest to jednak najlepszy wybór gdyż osoby te nie są oddane szkoleniu w 100% i nie zawsze znają tematykę szkolenia, a co za tym idzie grupę docelową oraz jej poziom oczekiwań. Oczywiście każde szkolenie powinno być traktowane z tą samą dbałością, jednak z badań wynika, że osoby o dużym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach mają większe oczekiwania nie tylko w stosunku do pracodawców. (Źródło:bezrobocie.org.pl)

Wybór profesjonalnego organizatora to bardzo ważny element zwłaszcza przy szkoleniach otwartych prowadzonych przez freelancerów.

Powinna być to osoba która zajmuje się organizacją szkolenia od pierwszego kontaktu z osobami potencjalnie zainteresowanymi szkoleniem po kontakt z uczestnikami po odbytym szkoleniu. Posiadanie własnego organizatora szkoleń dedykowany dla firmy jest bardzo dużym ułatwieniem i zdecydowanie podwyższa poziom obsługi klienta. Takie rozwiązanie nie muszą być drogie. Nie muszą być to osoby zatrudniane przez trenerów bezpośrednio. Na obecnym rynku istnieją firmy które świadczą usługi outsourcingowe z zakresu organizacji szkoleń dla firm i pobierają opłaty w wysokości od 30 do max. 50% przychodu ze szkolenia w zależności od jego czasu trwania i ceny. Szkoleniowiec ma jednak przypisaną do swojego projektu osobę która zajmuje się obsługą szkolenia i jego organizacją od A do Z. Trener ma wówczas możliwość skoncentrowania się tylko i wyłącznie na treści szkolenia czyli na tym co daje mu największą satysfakcję. Jednocześnie ta usługa jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż zatrudnienie pomocnika na własna rękę. Na tego typu rozwiązania decyduje się coraz więcej trenerów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to firma pracuje dla trenera a nie na odwrót oraz że trener niczym nie ryzykuje. Jeśli firmie nie uda się zebrać odpowiedniej ilości uczestników na konkretny termin nie pobiera za to gaży, tylko przekłada termin szkolenia a prowizję pobiera dopiero po odbytym szkoleniu.

Warto pamiętać, że każde szkolenie otwarte czy zamknięte, nawet najmniejsze stanowi wizytówkę firmy, która wysyła na nie swoich pracowników.

Rzeczą konieczną jest więc zadbanie o jego całokształt. Nie rzadko zdarza się tak, że osoby specjaliści ds. organizacji szkoleń w danej firmie zdają się na niedoświadczonych organizatorów lub jedynie siebie samych, a przecież wartość warsztatu maleje w opinii uczestników którzy są bacznymi obserwatorami i posiadają duży bagaż swoich doświadczeń i porównań. Docenienie uczestników szkolenia to bardzo ważny element powodzenia szkolenia. Warto więc zadbać o jakość nie tylko samego warsztatu ale i kwestii organizacyjnych i związaną z nimi z obsługą klienta czyli obsługą uczestników szkolenia.

Firma Unlimited Centrum Szkoleń z Lublina zajmuje się organizacją szkoleń  od 10 lat. Mamy szeroką bazę trenerów. Zgłaszając do nas zapotrzebowanie na konkretne szkolenie zamknięte, dedykowane czy otwarte dla firmy możecie być pewni, że pomożemy dobrać zarówno tematykę szkolenia jak i najlepszego do tej tematyki trenera. Dodatkowo zajmujemy się organizacją warsztatu od strony technicznej, a uczestnicy szkolenia nie tylko zostaną wyposażeni w wiedzę i kompetencje ale i certyfikaty uczestnictwa.

 

Unlimited Centrum Szkoleń z Lublina - zaprasza do kontaktu w sprawie organizacji szkoleń dedykowanych, zamkniętych w Państwa firmie. Na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie i prowadzącego dla osiągnięcia najwyższych efektów prowadzonego szkolenia. telefon <<< 533 993 337 >>>

Zapraszamy również do sprawdzenia naszych szkoleń otwartych i aktualnego grafiku szkoleń w Lublinie

Służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu

Partnerzy

Regulamin | Polityka prywatności | Copyright 2014 by Unlimited. Design & developement CreActive Team